top of page

onlineWorkshopy

Nelákajú Vás niekoľko hodinové úmorné úpravy fotografií? Za roky fotografickej praxe som si vytvoril systém úprav, ktorý netrvá dlhšie ako cca minút. 
Online lekcie krajinárskej fotografie alebo inak povedané webináre môžu byť zamerané na teoretickú časť a na časť venujúcu sa úpravám fotografií teda postprocesu. Finálnu skladbu obsahu WS si určíte vy.

Charakteristika workshopu

Teoretická časť WS je zameraná na základnú ale aj pokročilú teóriu krajinárskej fotografie. Budeme rozprávať o technickej stránke ( hĺbka ostrosti, expozičný trojuholník, dynamický rozsah, raw súbory, histogram a podobne ). Neskôr sa povenujeme kreatívnej časti fotografie, kde sa prejavuje cit fotografa - kompozícia, využitie svetla, expozícia a povieme si aj o pokročilích metódach fotenia a úprav ako je focus stacking, exposure blending, time blending či orton efekt.
Rozsah časti venujúcej sa postprocesu vyskladáme tak, aby sme čas využili čo najefektívnejšie vzhľadom k Vašim vedomostiam. Môžme ísť krok po kroku od základných a lokálnych úprav RAW formátu, prácu vo vrstvách či maskách, cez využitie Nik Color Efex až po pokročilé úrpavy ako focus stacking, exposure blending, time blending či orton efekt.
Untitled-1.jpg
Workshop Krajináska fotografia (1).jpg

Obsah workshopu

Celkový obsah WS bude poskladaný podľa Vašich predstáv. V prípade záujmu o teoretickú časť WS je dĺžka cca 1,5-2 hodiny. Dĺžka časti, kedy sa budeme venovať postproscesu je individuálna minimálne je to však 1 hodina. Úpravy budeme robiť na mojich vzorových fotografiách, a následne môžme skúsiť upraviť aj Vaše vybrané fotografie. 

Prednosti workshopu

  • individuálny prístup lektora t.z. 100% času sa budem venovať len a len Vám
  • možnosť ísť v konkrétnej problematike naozaj do hĺbky
  • ja nie som grafik ale fotograf. Svetlo do fotografie preto nemaľujem ani ho nevytváram. Budem Vás ale učiť ako efektívne pracovať s fotografiou a ako ju pomocou úprav posunúť na vyšší level. Základom ale je, že svetlo, kompozícia a farby už musia na fotografii byť. 
  • Ak Vás nebavia niekoľko hodinové či dokonca dňové úpravy fotografií, ste na správnej adrese. Moje úpravy trvajú pri dobrom cviku od 5 do 20 minút. Viac sa fotografii v PC nevenujem. 

Technické zabezpečenie WS

  • WS prebehne online cez platformu, ktorá Vám najviac vyhovuje ( Teams, Skype, Zoom ) 
  • V prípade záujmu sa vieme dohodnúť aj na osobnom stretnutí

Cena

  • cena WS je 35€ / hodinu 
  • v prípade dĺžky trvania viac ako 2 hodiny je každá ďalšia hodina v cene 25 €

Požiadavka na workshop

Ak máte záujem o individuálny kurz, prosím vyplňte formulár nižšie. Obratom Vás budem kontaktovať aby sme si vyjasnili detaily a mohli stanoviť konečnú cenu. 

Ďakujem za zaslanie požiadavky! Čoskoro Vás budem kontaktovať.

bottom of page