Magický západ slnka na poľskej strane tatier - Gesia Szyja

Zima roku 2020 ozaj nie je nič moc. Snehu je málo, je teplo a pekné zimné podmienky na fotenie sú skôr raritou. Preto keď meteogramy hlásia čo i len niečo zaujímavé, netreba zaváhať.

A presne takto to vyzeralo jeden februárový piatok. Po dvoch dňoch sneženia to vyzeralo na rýchle vyjasnenie presne v čase západu slnka. Sneženie malo ustať okolo štvrtej a taktiež nízka oblačnosť, ktorá bola podľa grafov na úrovni 100% mala okolo štvrtej klesnúť na lákavú nulu. Vyjasnenie po fronte je vždy predpokladom na parádne podmienky!

Keďže som bol v piatok služobne v Bratislave, začal som počítať a kalkulovať, či niečo vôbec stihnem a ak, tak kde a čo. Počas jazdy po diaľnici som ťukal do turistickej mapy v mobile a voľba padla na Husí krk v Poľských Tatrách ( originálny názov Gesia Szyja ).

Vychádzalo mi to na cca 1,5 hodinový výstup na lyžiach. O pol druhej som bol v Poprade, prezliekol som sa a už aj s partiou sme pokračovali ďalej. O pol tretej sme mali obuté lyže a štartovali, všetko teda vyšlo podľa predpokladov, už len aby sa naplnila predpoveď!


Nad Poľanou Rusinowou sme začali stúpať nad oblačnosť

Zasnežené smrekovce na hrebeni boli úžasné

Konečne sa ukazujú aj tatry a vyzerá to tak, že predpoveď tentokrát vyšla!


škoda, len, že lúka bola celá pojazdená od lyžiarov

Nádherné Tatranské okno, Gesia Szya

Nádherný západ slnka pod vrcholom, Gesia Szya, Vysoké Tatry

A takto to vyzeralo o pár minút neskôr, Gesia Szya, Vysoké Tatry

Pohľad z lesa fotený už prakticky po tme, Gesia Szya, Vysoké Tatry

Vrcholový pohľad na Tatry s hviezdami. Dole je Bielovodská dolina

Takýto výhľad by som chcel mať doma, Gesia Szyja, Vysoké Tatry

Tentokrát to s predpoveďou vyšlo na 100%. O 11.00 som bol ešte v Bratislave a o šiestej večer som už lyžoval dole po tme v prašane. Milujem takéto akcie:)


Fotografie z tejto akcie v lepšej kvalite nájdete v galérii.


274 views